وب هاستینگ

محوری ترین خدماتی که در این مجموعه انجام میگردد خدمات وب هاستینگ یا Web Hosting است. ارائه این خدمت به این دلیل است که هر سایتی برای حضور در دنیای مجازی وب، نیاز به اجاره فضایی در این دنیا میباشد. این فضا برای قرار دادن عکسها، فیلمها، بروشورهای تبلیغاتی و صفحات طراحی شده وب سایت خریدار استفاده میشود. همچنین از همین فضا برای ایجاد ایمیل رسمی به نام شخص یا شرکت سفارش دهنده کاربرد دارد.

 

قابلیت های حرفه ای سرورهای هاست لینوکس در زمینه امنیت، سرعت، پایداری و نیز خدمات پست الکترونیک قوی که تاثیر بالایی در ارائه خدمات وب سایت ها دارند، موجب شده بیش از ۶۰ درصد خدمات وب بر روی سرورهای لینوکس انجام شود. استفاده از سرویسهای وب هاستینگ لینوکس به تمامی کاربرانی که آپتایم بالای وب سایت و امنیت و سرعت مناسب و سرویس ایمیل پایدار را انتظار دارند؛ توصیه میشود.

 

در گذشته برای اجاره کوچکترین فضا در وب که معمولا جوابگوی نیازهای مشتری نبود بهای زیادی اخذ میگردید. اما گروه طراحی ساپو مفتخر است که با ارائه نسل جدیدی از سرویس دهی وب هاستینگ با حفظ کیفیت و قیمت، این فضا را به چند برابر گذشته افزایش دهد.

 

از فاکتورهای مهم یک وب هاستینگ خوب به غیر از میزان فضای اختصاص داده شده، پهنای باندی است که در اختیار خریدار گذاشته میشود. پهنای باند در حقیقت ترافیکی است که وب سایت خریدار میتواند ایجاد کند که این ترافیک رابطه مستقیم با تعداد کاربران و نوع استفاده آنها دارد. طبیعیست چنانچه سایتی مخاطبان بیشتری داشته باشد ترافیک بالاتری هم دارد لزا به پهنای باند بیشتری هم نیاز دارد. گروه طراحی ساپو با توجه به این نیاز مشتری با بالا بردن ظرفیتهای سرورهای خود در این زمینه هم ابتکار عمل را به دست گرفته و با افزایش میزان پهنای باند وب هاستینگ خود، تمامی نیازهای مشتریان خود را برآورده کرده است.

 

سرویس وب هاستینگ حرفه ایی لینوکس (Linux Gold) : مناسب برای وب سایت های پر بازدید ، شرکتی ، سازمانی و برون مرزی

سرویس ها

وب هاستینگ


sapo۱-gold

وب هاستینگ


sapo۲-gold

وب هاستینگ


sapo۳-gold

وب هاستینگ


sapo۴-gold

وب هاستینگ


sapo۵-gold

وب هاستینگ


sapo۶-gold

وب هاستینگ


sapo۷-gold

وب هاستینگ


sapo۸-gold
میزان فضا (Disk quota) ۲۰MB ۵۰MB ۱۰۰MB ۲۰۰MB ۵۰۰MB ۱GB ۲GB ۵GB
انتقال داده ها (BW)
Monthly bandwidth
۱GB ۲GB ۳GB ۴GB ۵GB ۱۰GB ۲۰GB ۵۰GB
Max FTP Accounts ۳ ۶ ۱۵ ۳۰ نا محدود
نا محدود نا محدود نا محدود
Max Email Accounts ۱۵ ۳۰ نا محدود نا محدود نا محدود نا محدود نا محدود نا محدود
Max Databases ۳ ۶ نا محدود نا محدود نا محدود نا محدود نا محدود نا محدود
Max Sub Domains ۳ ۶ نا محدود نا محدود نا محدود نا محدود نا محدود نا محدود
قیمت / سالیانه(ریال) ۳۵۰,۰۰۰ ۶۰,۰۰۰ ۸۰,۰۰۰ ۱۲۰,۰۰۰ ۱,۸۰۰,۰۰۰ ۲,۸۰۰,۰۰۰ ۳,۸۰۰,۰۰۰ ۴,۹۹۰,۰۰۰
سفارش

سرویس وب هاستینگ معمولی لینوکس (Linux Silver) : مناسب برای شروع و راه اندازی یک وب سایت

سرویس ها

وب هاستینگ


sapo۱-silver

وب هاستینگ


sapo۲-silver

وب هاستینگ


sapo۳-silver

وب هاستینگ


sapo۴-silver

وب هاستینگ


sapo۵-silver

وب هاستینگ


sapo۶-silver

وب هاستینگ


sapo۷-silver

وب هاستینگ


sapo۸-silver
میزان فضا (Disk quota) MB ۲۰ MB ۵۰ MB ۱۰۰ MB ۲۰۰ MB ۵۰۰ GB ۱ GB ۲ GB ۵
انتقال داده ها (BW)
Monthly bandwidth
MB ۵۰۰ GB ۱ GB ۲ GB ۳ GB ۴ GB ۵ GB ۱۰ GB ۲۰
Max FTP Accounts ۱ ۲ ۵ ۱۰ ۱۵ نا محدود نا محدود نا محدود
Max Email Accounts ۵ ۱۰ ۲۰ ۳۰ نا محدود نا محدود نا محدود نا محدود
Max Databases ۱ ۲ ۳ ۵ نا محدود نا محدود نا محدود نا محدود
Sub-Domains ۱ ۲ ۵ نا محدود نا محدود نا محدود نا محدود نا محدود
قیمت / سالیانه(ریال) ۱۵۰,۰۰۰ ۲۵۰,۰۰۰ ۳۹۰,۰۰۰ ۶۹۰,۰۰۰ ۹۹۰,۰۰۰ ۱,۵۹۰,۰۰۰ ۲,۴۹۰,۰۰۰ ۳,۸۹۰,۰۰۰
سفارش

 

در زیر به توضیح برخی مفاهیم می پردازیم:

 

فضا: مقدار فضایی که شما می توانید برای بارگزاری فایل ها,ایمیل ها یا دیتابیس هاتون از آن استفاده کنید.

پهنای باند: مقدار مجازی که سایت شما می تواند در طول یک ماه انتقال اطلاعات داشته باشد.

Email account: تعداد ادرس های ایمیل ی که می توانید روی سایت خود ایجاد کنید.

Subdomain: با استفاده از این امکان می توانید روی دامنه اصلی بک زیر دامنه مثلname.yourodmain.com داشته باشید .

Database: تعداد بانک های اطلاعاتی که می توانید روی سایت خود ایجاد کنید .

Addon domain: با استفاده از این امکان می توانید یک دامنه مجزا را روی یک پوشه یا subdomain از سایتتان پارک کنید.

Park domain: اگر پسوند یا نام های دیگری دارید که می خواهید روی دامنه اصلی پارک شود از parkdomain استفاده کنید.

Ftp account: می توانید با این امکان برای دوستان یا همکاران خود یک دسترسی ftp با نام کاربری و کلمه عبور جدا بسازید.

Cgi support: امکان پشتیبانی از فایل های cgi مثال سیستم وبلاگ MT که از cgi استفاده می کند.

گرفتن نسخه های پشتیبان: امکان گرفتن نسخه های پشتیبان (BackUp) از دیتابیسها و فایلهای روی سایت و همچنین استفاده مجدد از این نسخه ها (Restore) فراهم است. توجه شود که این ویژگی برای استفاده های شخصی مناسب است و به صورت روزانه، هفتگی و ماهانه از کلیه محتویات تمامی سایت ها به صورت اتوماتیک نسخه Backup گرفته می شود.

مقالات وب هاستینگ

 

شرایط یک وب هاستینگ (میزبانی وب) مناسب

تاريخ مقاله: 2012-10-01 21:37:37
تعداد بازدید :۲۷۷۰
موضوع وب هاستینگ
از زماني كه اينترنت و سايتهاي وب به جمع خانواده بزرگ علوم كامپيوتر پيوستند، ميزباني وب مفهوم پيدا كرد. هر وب سايت فضايي را روي يكي از سرورها در شبكه اينترنت نياز دارد كه محتويات سايت روي آن سرور قرار گيرد. شركتهايي كه اين خدمات را ارائه مي دهند شركتهاي "ميزبان وب"(۱) نام دارند. در ظاهر تمام اين شركتها خدمات مشابهي ارائه مي دهند،‌اجاره دادن فضايي معين براي اينكه شخص يا شركت صفحات سايت خود را براي مدت معيني بر روي سرورهاي آن شركت قرار دهد. اما اين كل ماجرا نيست، دهها پارامتر در نوع سرويس دهي اين شركتها دخيل هستند كه بي توجهي به هر يك از اين پارامترها و توجه به شعارهاي بي پايه و قيمتهاي بسيار پايين برخي از شركتها ضررهاي جبران ناپذيري را به اشخاص و وب سايتهاي آنها مي رساند. در اين مقاله سعي بر آن شده كه مهمترين پارامترها را معرفي كرده و به توضيح مختصري از هريك بسنده نماييم. ذكر اين نكته ضروري است كه از ميان تمامي موارد ذيل دو اصل كلي مهمترين نقش را در انتخاب شركت مناسب دارند كه هيچ يك به تنهايي قادر به راضي كردن مشتري نخواهد بود:‌ كيفيت سرويس و پشتيباني مشتري.

تشریح برخی از تکنولوژی های مرسوم و معمول در زمینه وب

تاريخ مقاله: 2012-10-11 22:13:23
تعداد بازدید :۱۹۸۶
موضوع وب هاستینگ

وب هاستینگ بر پایه Linux hosting:

طبق معمول میزبانی لینوکس هم به معنی میزبانی سیستم های وبی است که از سیستم عامل لینوکس استفاده می کنند. یکی از مزیت های مهم این نوع سرویس دهی این است که در Linux hosting مدیر سایت می تواند با ایجاد تغییراتی کوچک به دیگر سیستم های عامل هم سرویس خود را ارائه کند و به همین دلیل است که در کشور ما به یکی از محبوب ترین سرویسها نزد کاربران خود تبدیل شده است.

وب هاستینگ (میزبانی وب) و شروع ساخت سایت - بخش دوم

تاريخ مقاله: 2012-11-22 22:31:18
تعداد بازدید :۲۵۰۹
موضوع وب هاستینگ
نام دامنه
نام دامنه یک اسم واحد و ثابت برای وب سایت شما است برای اینکه شما بتوانید وب سایت خود را بسازید باید نام دامنه ﺁن Register شده باشد این نام باید به راحتی قابل حفظ کردن باشد و دیکته ای ساده داشته باشد تا بتوان ﺁن را به راحتی تایپ کرد و همه این ها بعد ها در پر بازدید شدن وب سایت به شما کمک خواهند کرد . زمانی که نام یک دامنه Register می شود به یک محل خاص منتقل می شود به علاوه اطلاعاتی درباره ی وب سایت از جمله آدرس IP شما بر روی DNS ذخیره می شود . DNS مخفف واژه های Domain Name System و به معنی سیستم نام های دامنه است.
یک سرور DNS و ظیفه دارد تا تمام کامپیوترهای متصل به اینترنت را از نام و دامنه و آدرس وب سایت شما باخبر کند که کمک شایان توجهی به بالا رفتن بازدیدهای وبلاگ شما خواهد کرد. در کشور ایران متاسفانه چنین مرکزی وجود ندارد و اکثرا از طریق موتورهای جست وجو اقدام به پخش نام و نشان سایت خود میکنند اما اگر سایت شما یک سایت بین المللی است می توانید از طریق یک DNS سرور خارجی اقدام به کار نمایید.

وب هاستینگ (میزبانی وب) و شروع ساخت سایت - بخش سوم

تاريخ مقاله: 2012-12-03 22:34:34
تعداد بازدید :۲۲۱۱
موضوع وب هاستینگ
ظرفیت ها :
- چه میزان فضای هارد دیسک برای گرداندن یک وب سایت لازم است ؟
- یک وب سایت کوچک یا متوسط چیزی بین ۱۰۰تا۱۰۰۰ مگابایت فضای دیسک شما را به خود اختصاص می دهد . اگر شما به چرخاندن وب سایت خود از طریق HTML فکر می کنید باید بدانید که سایز مورد نیاز متوسط شما بسیار کم است . ولی اگر تنها به میزان فضایی که عکسهای میان صفحات HTML به خود اختصاص می دهند نگاه کنید متوجه خواهید شد که اکثر اوقات عکسها فضایی بیشتر از صفحات را اشغال می کنند.باید انتظار داشته باشید که هر صفحه HTML بین ۵ تا ۵۰ کیلو بایت از فضای سرور شما را اشغال کند که البته این پیش بینی به نحوه استفاده شما از عکس ها و المان های دیگر به کار برده شده در صفحه بستگی دارد. برای مپال اگر شما از عکس ها و تصاویر گرافیکی و یا فایل های صوتی و ویدئویی استفتده می کنید پس برای هر صفحه به میزان بیشتری از فضای سرور نیازمندید . پس توصیه من به شما این است که قبل از شروع کار هدف خود را از راه اندازی وب سایت معین کنید تا بتوانید با توجه به آن ظرفیت احتمالی را انتخاب کنید.

وب هاستینگ (میزبانی وب) و شروع ساخت سایت - بخش چهارم

تاريخ مقاله: 2012-12-05 22:39:57
تعداد بازدید :۲۱۹۳
موضوع وب هاستینگ
یکی از مشخصه های یک وب سایت خوب داشتن ایمیل و سرویس های مربوط به آن است که بتواند ارتباط تنگاتنگی را میان سایت و کاربران آن و همچنین میان سایت و دیگر سایت های موجود در فضای مجازی حفظ کند. سرویس های درون ایمیل شبکه ای سایتها تا حد زیادی به سرویس های ایمیل بین الملل مانند یاهو یا ام اس ان شباهت دارد برای مثال اگر شما یک شرکت داشته باشید و بخواهید برای سایت مخصوص به شرکت خود سرویس ایمیل ثابتی را کنار بگذاریدمطمئنا گزینه های زیر برای شما در دسترس اند و ایمیل های مختص سایت شما باید چیزی شبیه به این باشد:
John@mycompany.com
ali@mycompany.com

وب هاستینگ (میزبانی وب) و شروع ساخت سایت - بخش پنجم

تاريخ مقاله: 2012-12-09 22:43:04
تعداد بازدید :۲۶۲۸
موضوع وب هاستینگ
وب سایت ،تکنولوژی ها و سرویس ها :
در این بخش قصد داریم به تشریح برخی از تکنولوژی های مرسوم و معمول در زمینه وب بپردازیم تا در پایان شما را از مبانی کلی تکنولوژی در زمینه وب آگاه ساخته باشیم. پس تا انتهای این مقاله نیز ما را همراهی نمایید.

وب هاستینگ (میزبانی وب) و شروع ساخت سایت - بخش ششم

تاريخ مقاله: 2012-12-10 22:48:02
تعداد بازدید :۲۳۱۷
موضوع وب هاستینگ
فناوری های دیتابیسدیتابیس های وب
دیتابیس به معنی پایه اطلاعاتی است و زمانی کاربرد خواهد داشت که شما بخواهید به عنوان یک مدیر وب سایت یک سری آپدیت در حجم های بالا را روی سایت خود اعمال کنید و در این صورت دیتابیس محلی برای ذخیره آن حجم عظیم اطلاعات خواهد بود.سیستم های دیتابیس متفاوتی برای وب هاستینگ وجود دارد اما مهترین و کارامد ترین آها به ترتیب عبارتند از: MySQL ، SQL Server ، Oracle و در نهایت MS Access. در ادمه مطلب به تشریح هر یک از این سیستم ها و کارایی آن ها خواهیم پرداخت.

وب هاستینگ (میزبانی وب) و شروع ساخت سایت - بخش هفتم

تاريخ مقاله: 2012-12-12 22:51:09
تعداد بازدید :۲۳۳۸
موضوع وب هاستینگ
انواع مختلف هاستینگ و میزبانی
کم کم داریم به پایان این سری مقالات در زمینه وب هاستینگ نزدیک می شویم در قسمت های گذشته در مورد انواع ISP ها و همچنین فناوری های تحت وب برای ارائه یک میزبانی بهتر با شما صحبت کردیم. قسمت قبل را که به خاطر دارید... در قسمت های قبل به شما وعده دادیم که انواع مختلف وب هاستینگ را در این مقاله تشریح کنیم اما به خاطر داشته باشید که این سری مقالات تنها برای آشنایی هرچه بیشتر شما با فضای وب هاستینگ در اینترنت تهیه و تنظیم شده اند و برای ساخت یک وب سایت باید به دیگر مقالات PCTech که در رابطه با برنامه نویسی Html مراجعه کنید.و اما انواع مختلف وب هاستینگ:

تجارت الکترونیک (E-Commerce)

تاريخ مقاله: 2012-12-25 22:57:15
تعداد بازدید :۲۰۴۸
موضوع وب هاستینگ
اگر شما محصول یا سرویسی را میفروشید e-commerce ممکن است یک راه زیرکانه برای انجام تجارت باشد.
تجارت الکترونیکی اینترنتی

نوعی تجارت الکترونیکی است که شما را قادر به فروش جنس ومحصول در محیط اینترنت میسازد
سیستم های تجارت الکترونیکی

وب هاستینگ (میزبانی وب) چیست ؟

تاريخ مقاله: 2012-12-27 23:13:03
تعداد بازدید :۲۴۲۲
موضوع وب هاستینگ

وب هاستینگ همان چیزی است که وفتی می خواهید وب سایتتان روی اینترنت برای همه قابل دیدن باشد به آن نیاز دارید. به زبان ساده، وب سایت شما باید روی یک سرور میزبان قرار گیرد. یک راهش این است که کامپیوتر خودتان را به صورت یک سرور راه اندازی کنید، اما اگر قصدتان جلب ترافیک یا 'بازدید کننده' زیاد برای سایت تان است، این کار زیاد عاقلانه به نظر نمی رسد. به چند دلیل:

اولا برای این که وب سایت شما در اینترنت در دسترس باشد لازم است کامپیوترتان همیشه روشن و به اینترنت متصل باشد؛ به محض خاموش شدن کامپیوتر دیگر کسی سایت تان را نمی بیند.

کاهش مصرف پهنای باند - HotLink Protection

تاريخ مقاله: 2012-12-29 23:15:20
تعداد بازدید :۱۸۷۴
موضوع وب هاستینگ

زماني كه وب سايتهاي ديگر به فايلهاي روي وب سايت شما از قبيل موزيك عكس و يا ... بصورت مستقيم لينك مي دهند در واقع از پهناي باند شما استفاده مي كنند.

Hotlinks protections به شما اين امكان را می دهد تا سايت هاي ديگر نتوانند به فايلهاي وب سايت شما مستقيما لينك بدهند.

وب سايتهاي ديگر مي توانند بدون اينكه شما اطلاع داشته باشيد به فايلهاي وب سايت شما لينك بدهند ولي وقتي شما از اين سرويس استفاده كنيد  سايتهاي ديگر نمي توانند از فايلهاي وب سايت شما استفاده كنند .

 

آیا زمان تغییر سرویس دهنده و میزبان وبسایت شما فرا رسیده است؟

تاريخ مقاله: 2012-12-30 23:25:59
تعداد بازدید :۱۸۶۰
موضوع وب هاستینگ
هدف نهایی هر تجارت آنلاین و اینترنتی کسب موفقیت است. برای کسب و کارهای آنلاین اولین نشانه ی اینکار شروع به کار وبسایت و حذب بازدیدکننده می باشد. برای افزایش بازدید وبسایت و جذب مخاطب ممکن است نیاز باشد که تغییراتی را اعمال کنیم به خصوص زمانی که وبسایت شما متکی بر خدمات میزبانی رایگان است که فضای دیسک و پهنای باند بسیار کمی را در اختیار شما قرار می دهد. اگر این جملات فوق توصیف وضعیت فعلی شماست، بهتر است که هم اکنون برای یافتن یک میزبان خوب، قابل اعتماد و مقرون به صرفه اقدام کنید.

آپتایم چیست

تاريخ مقاله: 2012-12-31 23:32:59
تعداد بازدید :۲۲۳۷
موضوع وب هاستینگ
زمانی که می خواهید یک شرکت خدمات وب هاستینگ را انتخاب کنید عوامل و فاکتورهای زیادی دخیل هستند. جدای از میزان فضا و پهنای باند که عوامل غیرقابل انکاری هستند یکی از مواردی که نباید نادیده گرفت میزان آپتایم وب هاستینگ (هاست) است که می تواند میزان کیفیت خدمات و عملکرد شرکت را تعیین کند. تقریبا همه افراد متخصص و غیر آن از اهمیت این عامل آگاه هستند.

مقایسه ایی بین سرور مجازی و هاست اشتراکی

تاريخ مقاله: 2013-01-02 23:39:27
تعداد بازدید :۱۸۳۹
موضوع وب هاستینگ

یکی از خطرات بزرگی که کسب و کارهای آنلاین با آن دست به گریبان هستند و می تواند موفقیت آنها را در پی داشته باشد و یا تمامی تلاش ها را بی ثمر کند به استفاده از ابزارهای مناسب در میزبانی وب بستگی دارد. یک انتخاب خوب زمینه ساز عملکرد بهتر بوده و در دسترس بودن سایت بدون هیچگونه مشکل و خرابی باعث جذب تعداد بازدیدکنندگان بیشتری خواهد شد و اینکار تنها با همراهی یک میزبان وب قابل اعتماد بدست خواهد آمد.

معيار شما براي انتخاب ميزبانی وب چیست؟

تاريخ مقاله: 2013-01-03 23:41:30
تعداد بازدید :۱۸۵۰
موضوع وب هاستینگ

هرگز بر اساس قيمت، ميزبان خود را انتخاب نکنيد. سه دليل زير نشان خواهد داد که چرا قيمت معيار مناسبي براي انتخاب ميزبان نيست. پيشنهاد قيمت برخي از شرکت‌هاي ميزباني سايت، ممکن است شما را وسوسه کند. حتی آن‌ها براي تبليغ خود ممکن است وانمود کنند که امکانات و خدمات بسیار ویژه و عجيبي به شما ارايه خواهند کرد.

اما اگر دقت کنيد، امکانات زيادي را به خاطر ذخيره مبلغ اندکي از دست خواهيد داد. تصور کنيد که در راه‌اندازي يک سايت بزرگ صرفه‌جويي ۵ يا حتا ۱۵ دلار مبلغ زيادي نخواهد بود. اما انتخاب نادرست ميزبان سايت مي‌تواند باعث سقوط تجارت شما شود. به ۳ علت زير در هنگام انتخاب ميزبان نبايد فقط به قيمت توجه کرد.

فضای میزبانی (وب هاستینگ) نامحدود، حقیقت یا ترفند تبلیغاتی

تاريخ مقاله: 2013-01-02 21:27:33
تعداد بازدید :۲۰۴۶
موضوع وب هاستینگ

همه ما در تبلیغات شرکت های ارایه دهنده وب هاستینگ به دفعات استفاده از کلمه "نامحدود" را مشاهده کرده و به آنها برخورده ایم. در واقع شرکت ها برای جذب مشتری بیشتر، در پیشنهادات خودشان از این کلمه بسیار استفاده می کنند و در عین حال این عبارات و کلمه ها برای افرادی که در این حوزه دارای دانش کافی نیستند بشدت اغوا کننده است.

آموزش وب هاستینگ (میزبانی وب) - جلوگیری از حملات DDOS

تاريخ مقاله: 2013-01-10 15:34:40
تعداد بازدید :۲۰۶۰
موضوع وب هاستینگ

آموزش میزبانی وب (وب هاستینگ)

جلوگیری از حملات DDOS

جلوگیری از حملات DDOS
همانطوری که میدانید مقابل حملاتی از قبیل dos,ddos را به طور ۱۰۰% نمیتوان گرفت، هیچ سروری در مقابل این گونه حملات پایدارو امن نیست . این اسکریپت پورت ۸۰ سرور را از نظر تعداد اتصالاتی که به آن وصل شده است چک و بررسی میکند که باعث میشود ادمین(مدیر) سرور سریعتر به حل مشکل بپردازد.
برای نصب مراحل زیر را دنبال میکنیم…
۱- ابتدا وارد SSH به وسیله کاربر ریشه rootشوید.
۲- اسکریپت را دریافت میکنیم:

بهترین هاستینگ های دنیا در ماه جوئن از دید نت کرفت

تاريخ مقاله: 2013-02-10 17:13:25
تعداد بازدید :۱۷۹۵
موضوع وب هاستینگ
رده بندی بر اساس ملاک های زیر انجام می شود.
  • در دسترس نبودن (Outage):در واقع همون اپتایم نبودن و در واقع زمانی که سایت در دسترس نبوده می باشد.
  • درخواست های ناموفق(failed req.):درخواست دریافت(GET) ارسال شده ولی جوابی بدست نیامده است.
  • تاخیر دی ان اس (DNS):مدت زمانی که طول می کشد تا دی ان اس سرور هاستینگ مذبور پاسخ دهد (میلی ثانیه)
  • تاخیر اتصال(Connect):مدت زمانی که طول می کشد تا ما به سایت مورد نظر (پورت ۸۰) وصل شویم.
  • بایت اول(First byte):مدت زمانی که طول می کشد تا اولین بایت  از فایل دریافت شود.
  • کل(Total):مدت زمان کل تاخیر دی ان اس،تاخیر اتصال و بایت اول با هم تقسیم بر ۳ (میانگین)

دانلود رایگان کتاب الکترونیکی آموزش تصویری مدیریت هاستینگ و سرویس میزبانی سی پنل cPanel Tutorial ۲۰۱۳

تاريخ مقاله: 2013-08-03 09:57:00
تعداد بازدید :۱۷۰۶
موضوع وب هاستینگ

کاربران گرامی ، این کتاب بر اساس آخرین ورژن و نسخه سی پنل ، نوشته شده است و به صورت کاملا تصویری می باشد . کلیه محتوای کتاب کاملا اورجینال بوده و در هیچ یک از سایتهای مشابه ایرانی منتشر نشده است و به صورت اختصاصی توسط فارسی وب هاست تهیه شده است.

 

نوع نگارش کتاب کاملا ساده و شیوا می باشد . ( مناسب کلیه کاربران مبتدی ، متوسط ، حرفه ایی و همچنین طراحان وب سایت ) ( این کتاب برگرفته از ۵ کتاب ۷ الی ۱۰ دلاری در اینترنت می باشد ( صرفا جهت اطلاع )

 

دانلود PDF در ادامه مطلب

ست شدن DNS چیست و چرا ست شدن DNS طول می کشد؟

تاريخ مقاله: 2013-08-15 10:13:42
تعداد بازدید :۱۶۴۹
موضوع وب هاستینگ
جهت درک اینکه DNS چگونه ست می گردد اندکی درباره نحوه عملکرد DNS آشنا شوید.

DNS ها به IP سرور های میزبان هاست متصل هستند و زمانی که شما یک هاست خریداری می کنید برای دامنه شما در سرور میزبان یک دسترسی با نام A record ایجاد می گردد. وقتی شما dns ها یعنی نیم سرور های هاست را بر روی دامنه ست می کنید در واقع دامنه خود را به سرور هاست متصل می کنید تا بتواند به اکانت ایجاد شده دسترسی پیدا کند.

آموزش تخصصی وب هاستینگ (میزبانی وب) - تبدیل سرور لینوکس به روتر شبیه سیسکو

تاريخ مقاله: 2013-09-06 10:45:00
تعداد بازدید :۱۵۳۵
موضوع وب هاستینگ

quagga یک نوع نرم افزار مسیریابی تحت لینوکس می باشد که از zebra منشعب شده و پروتکل های مسیریابی همچون RIPv۱,RIPv۲,OSPFv۲,OSPFv۳,BGP-۴و +BGP-۴را پشتیبانی میکند.(معرفی این پروتکل ها خارج از بحث ما میباشد برای شناخت بهتر به کتابهای CCNAو BCMSN شرکت سیسکو که از طریق سایت Persianadmins میتوانید تهیه کنید.)شیوه تنظیمات quagga شبیه به IOS شرکت سیسکو میباشد که همین عامل باعث جذب افراد آشنا به محصولات سیسکو که طیف وسیعی را تشکیل میدهند به این نرم افزار میشود.

در فدورا و دبین از quagga بجای zebra استفاده میشود و همراه با cd و dvd های آنها عرضه میشود(من در اینجا سیستم را دبین در نظر گرفتم که تنها تفاوت با سیستم های دیگر در نصب میباشد که براحتی میتوانید این مسئله را حل کنید)

کار کردن با سی پنل

تاريخ مقاله: 2013-09-06 10:52:14
تعداد بازدید :۱۶۲۶
موضوع وب هاستینگ
سی پنل چیزی است که شما هنگامی که تصمیم می گیرید به دنیای وب و میزبانی وب وارد شوید باید از آن استفاده کنید. از آنجایی که شما قصد استفاده از این نرم افزار برای مدیریت وب سایت خود را خواهید داشت پس بهتر است یک درک بهتر و چگونگی کار با سی پنل را کامل بدانید.